• content slider
  • content slider
  • content slider
  • Header4
  • Header4
  • Header4
1 حسنیه2 حسنیه3 حسنیه4 حسنیه5 حسنیه6

مستند«A157»


مستند«A157» روایتگر زندگی سه دختر سوری است که اکنون و پس از دست دادن پدر و مادر خود در جنگ با تروریست های داعشی، مجبور به زندگی در اردوگاهی در نزدیکی مرز ترکیه شده اند. خط اصلی داستان همین سه دختر جوان و نوجوان هستند. «روکن» ، «هیلین» و «سولاف» همان دختران جوانی هستند که روایت اصلی داستان از جمله حمله تروریست ها به محل زندگیشان، کشته شدن پدر و اسیر شدن مادر خود، تمام اتفاقات تلخی که بر آن ها در زندان گذشته است و حال و هوای امروز خود را بر عهده دارند.


ین دختران اهل شهر«دیرک» هستند و پدر آن ها 20 روز قبل از سقوط شهر کشته شده است. آن ها به همراه مادر و برادر خود در خانه شان زندگی می کنند.. زندگی که همراه ترس است و هر لحظه ممکن است مورد حمله تروریست ها قرار بگیرند. البته آن ها برادرشان را نیز از دست داده اند و او نیز که در جستجوی پدر می رود ناپدید می شود. بالاخره آن اتفاق تلخ رخ می دهد و تروریست ها به خانه شان حمله کرده و مادر و سه دختر را به اسارت می برند. از همین جا است که مادر از آن ها جدا شده و تاکنون از او خبری نیست. .


داستان به این جا ختم نمی شود.این دختران معصوم یک مشکل بزرگ دارند. مشکلی که از گفتن آن ابا دارند و از نگاه بقیه می ترسند. آن ها به دلیل سن کمشان حتی راه مقابله با این موضوع را هم نمی دانند. آن این است که به دلیل تجاوز این تروریست ها به آن ها، باردار هستند در حالی که به دلیل سن کمشان اصلا نمی دانند چه باید کنند. شاید هم این موضوع به دلیل معصومیت آن ها باشد. دختر کوچک که تاب تحمل این موضوع و نگاه معنی دار بقیه را ندارد، تاکنون چند بار دست به خودکشی زده است و البته ناکام مانده است. این موضوع نیز به مصایب خواهر بزگتر اضافه شده است و او باید علاوه بر این موضوع، فرق دختر بودن و زن بودن را برای خواهران کوچک خود توضیح بدهد.


آخرین تصاویر ارسالی توسط دوستان هیئتیمون
نشانی: طرشت میدان تیموری خ صالحی خ طرشت شمالی، حسنیه روضه ام النجباسلام الله علیهما
Email:ommonnojaba@info.ir
instagram: hasaniyeh
telegram : @ommonojaba
سایت های مرتبط

اطلاع رسانی سایر هیئت ها

برنامه بعدی دوشنبه ها
روضه هفتگی
از ساعت 20
حجت اسلام و المسلمین رضا فتحعلی زاده
کربلایی میلاد گلچین
کربلایی مجید قربانی
طرشت میدان تیموری خ صالحی خ طرشت شمالی، حــســنــیـــه ام الـــنـــجــبــا سلام الله علیها