• content slider
  • content slider
  • content slider
  • Header4
  • Header4
  • Header4
1 حسنیه2 حسنیه3 حسنیه4 حسنیه5 حسنیه6

نام مستند: ایکسونامی

کارگردان محسن آقایی

موضوع این مستند داستان یک پورن استار آمریکایی و تجربه او برای رسیدن به آزادی‌های جنسی در ایالات متحده را برای مردم ایران روایت می‌کند.

مستند معرقی شده را میتوانید با یک جستجوی ساده در اینترنت پیدا کرده و صورت رایگان دانلود نمایید


مطالب مرتبط

پاداش‌ خدمات رهبر بهائيان به‌ انگليس

فرق بین یهود و صهیونیسم چیست ؟

درآمد پرسود تجارت فحشا برای صهیونیست ها

جاسوسان تاریخ یهودیان

مداخله انگلستان و آمريكا براي براندازي نهضت ملي ايران

ارتباطات بهائیت با سرویس های جاسوسی شرق و غرب

خاخام «كاهانه» متعصب‌ترين صهيونيست قرن بيستم

یهودیت ، اسرائیلیت ، عبرانیت

رسوایی موساد‏

تقسیم خاورمیانه جدید

ایکسونامی


یکی از شخصیتهای مورد بررسی اصلی مستند ایکسونامی، که در واقع در این مستند نقش آنتاگونیست (نقش منفی) مهمی در تحولات نیمه دوم قرن بیستم در آمریکا و در کل جهان مدرن به خود می‌گیرد، آلفرد کینزی است؛ حشره‌شناسی که با دو کتاب معروف خود در دهه‌های 1940 و 1950، پایه‌گذار رشتهٔ جدید سک*سو*لو*ژی (مطالعات ج*نس*ی) شد. نتیجهٔ تحقیقات او ارزش‌های فرهنگی و اجتماعی جهان را تحت تأثیرات شگرف خود قرار داد. امروزه او به عنوان پدر علم سکسولوژی در جهان شناخته می‌شود..

یورو نیوز در گزارشی این فیلم را رضایت ارزشی‌ها از شکستن تابوهای ج*نس*ی در ایران برشمرد. در ادامه این گزارش آمده‌است که مطابق آنچه رسانه‌های داخل ایران منتشر کرده‌اند؛ این برنامه با کمک یک راوی و در کنار آن به وسیه تصاویر تاریخیِ آرشیوی و آمار و ارقام به بررسی جنبش‌ها و جنایات ج*نس*ی و تجربهٔ رسیدن به آزادی ج*نس*ی در آمریکا در این کشور را بررسی می‌کند. برخی نیز وجود چهره‌هایی سرشناس و شاخص همچون باراک اوباما یا محمود احمدی‌نژاد روی پوستر و تیزر فیلم که مهیج قلمداد شده را با هدف جذب مخاطب بیشتر برای تماشای این فیلم در نظر گرفته‌اند. شروع فیلم اغواگرانه توصیف شده‌است. راوی فیلم که خود را پ*و*ر*ن استار معرفی می‌کند ایرانیان را مخاطب خود قرار داده و نقش آفرینی خود را تحولی در روابط دیپلماتیک دو کشور برمی‌شمارد. همچنین درخصوص درست بودن استدلال‌ها و مسائلی که در فیلم مطرح می‌شود تردیدهایی وجود دارد.


روزنامه خراسان با ستایش از این مجموعه آن را روایتی بی پرده از تاریخ آمریکا برای رسیدن به آزادی ج*نس*ی و تبعات بی بند باری توصیف کرد، با این حال مستند حاوی اطلاعات و استدلال هاییست که صحت آنها و منابعشان روشن نیست. یکی از خبرنگار بین‌المللی روزنامه خراسان درخصوص راوی فیلم می‌نویسد که جز در بخش کوتاهی از فیلم هیچ خبری از آنچه خاطرات او قلمداد شده نیست و وجود چنین عنوانی در پوستر فیلم بیشتر با هدف رسمیت بخشی به روایت فیلم آمده‌است تا از زبان یک آمریکایی جلوه کند، او این حضور را به حدی می‌داند که گاهی حتی هیچ منبعی جز همان راوی برای اثبات آمار و ارقامی که در فیلم مطرح می‌شود نیست، آن هم تحت شرایطی که هیچ سخنی از آمار تجاوزها، خشونت‌های خانگی، سقط جنین و قتل‌ها در ایران ارائه نشده‌است.آخرین تصاویر ارسالی توسط دوستان هیئتیمون
نشانی: طرشت میدان تیموری خ صالحی خ طرشت شمالی، حسنیه روضه ام النجباسلام الله علیهما
Email:ommonnojaba@info.ir
instagram: hasaniyeh
telegram : @ommonojaba
سایت های مرتبط

اطلاع رسانی سایر هیئت ها

برنامه بعدی دوشنبه ها
روضه هفتگی
از ساعت 20
حجت اسلام و المسلمین رضا فتحعلی زاده
کربلایی میلاد گلچین
کربلایی مجید قربانی
طرشت میدان تیموری خ صالحی خ طرشت شمالی، حــســنــیـــه ام الـــنـــجــبــا سلام الله علیها